DUSZKIEM POLECANE

ZAPOWIEDŹ - Grażyna Krynicka "Pisanie po ścianie" z Wydawnictwa Psychoskok

Grażyna Krynicka "Pisanie po ścianie"/ Wydawnictwo Psychoskok Osobiste refleksje autorki na temat tego, co w życiu najważniejsze...

piątek, 16 października 2020

ZAPOWIEDŹ - Marta Paszkiewicz "Pies. Historia gatunku" z Wydawnictwa Psychoskok

Okładka książki Marty Paszkiewicz pt. "Pies. Historia gatunku" - na śniegu szczeniak z dorosłym psem
Marta Paszkiewicz "Pies. Historia gatunku"/
Wydawnictwo Psychoskok

Kto to jest pies? Skąd pochodzi? Jak powstały rasy? Jakie znaczenie miał pies w starożytnych Chinach, Indiach, Egipcie, Grecji, Rzymie i innych krajach?

Książka przedstawia historyczne tajemnice psów, które żyły na przełomie tysiąca lat. Opisuje rasy prymitywne i sposoby ich powstania. Ciekawostką są „psie zawody” wykonywane w poprzednich epokach. Okazuje się bowiem, że człowiek wykorzystywał Canis familiaris do bardzo wielu prac oraz do własnych zachcianek. Niektóre z tych zawodów wpłynęły bardzo silnie zarówno na wygląd, jak i charakter danej rasy. Autorka skupia się na wierzeniach, w których występuje psi akcent. Podkreśla stosunek do zwierząt w chrześcijaństwie, ponadto przedstawia dowody, znaleziska oraz fakty, które pomagają poznać tajemnice związane z Canis familiaris.

Szczególnie bliski autorce jest temat ubierania psów, dlatego nie pominięto go również w tej publikacji. Choć wydawać by się mogło, że psia moda jest nowym trendem, to w rzeczywistości wywodzi się ona z dawnych czasów. W jednym z rozdziałów przedstawiono design, jaki stosowano u zwierząt wiele lat temu.

Przewidywana data premiery: 20 października 2020 r.

Wydawca: PSYCHOSKOK

Kategoria: poradnik

IBSN: 978-83-8119-685-7

EAN: 978-83-8119-685-7

Ilość stron: 106

Format: 148 x 210

Oprawa miękka

Prognozowana cena detaliczna: 45,00 zł


2 komentarze: