czwartek, 13 lutego 2020

Zaproszenie na wydarzenie pn. "7 grzechów głównych osób pełnosprawnych"

7 grzechów głównych osób pełnosprawnych - plakat wydarzenie, na różowym tle białe litery z tytułem i autorami, zarys wózka skompnowany z cyfrą 7, po lewej partnerzy wydarzenia - Czytam duszkiem
7 grzechów głównych osób pełnosprawnych

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ organizuje w dniu 7 marca 2020 r. o godzinie 17.00 premierę projektu pn. „7 grzechów głównych osób pełnosprawnych”, która odbędzie się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie, przy ul. 3 Maja 1 i 3. Wydarzeniu partneruje także Czytam duszkiem.
Projekt „7 grzechów głównych osób pełnosprawnych” dotyczy zagadnienia dostępności kultury dla szerokiego grona odbiorców, którzy z określonych przyczyn mają ograniczony dostęp do kultury (w tym osób niewidomych, niedowidzących i niesłyszących).
Projektowi towarzyszy wystawa fotografii Mariki Sypniewskiej i promocja tomiku wierszy Pauli Klamy. Obie działają jako wolontariuszki Fundacji.
Paula Klama – młoda architekt, poetka i miłośniczka rolek napisała serię wierszy dostępnych dla wszystkich pt. „7 grzechów głównych osób pełnosprawnych”. Każdy wiersz zostanie opatrzony fotografią wykonaną przez Marikę Sypniewską – architektkę, fotografkę i wolontariuszkę Fundacji PODAJ DALEJ.
Wiersze przeznaczone są dla osób sprawnych – jako dowód tego, że osoby te mają wszystko: zdrowe ciało, marzenia i potencjał, a często nie wykorzystują swoich możliwości. Odbiorcami mogą być również osoby z niepełnosprawnością, które interesują się poezją.
Wiersze zostały wydane w formie drukowanej (w tym w alfabecie Braille’a, fotografie na stronie internetowej opatrzono opisami alternatywnymi), a także wyrecytowane w interpretacji Andrzeja Seweryna.

Partnerami przedsięwzięcia są:
Poezja na każdy dzień
Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP
Czytam duszkiem

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ cyklicznie organizuje podobne projekty mające na celu uwrażliwienie i oswojenie osób pełnosprawnych z niepełnosprawnością. W ramach wydarzenia Konin Miasto Kobiet będzie to już szósty projekt Fundacji.
Mamy ogromną nadzieję, że przedsięwzięcie będzie się cieszyło ponadlokalną popularnością. Przygotowaliśmy w tym celu specjalną stronę internetową, informacje są także propagowane w social mediach. Liczymy, że po zakończeniu wystawy w Koninie będzie ona gościć w innych miastach, organizacjach i szkołach.
Niebawem kolejne informacje o "7 grzechów głównych osób pełnosprawnych"😊

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.  

Obserwujcie nas w mediach: 

2 komentarze:

 1. Świetna inicjatywa. Niestety osoby sprawne często nie zdają sobie sprawy z tego, jak ich zachowania mogą utrudnić komuś odbiór świata. Warto uświadamiać ich i pokazywać, jak można ułatwić życie innym 😊
  Jeśli ktoś jest zainteresowany tematem to zapraszam również na stronę akcjaspecjalna.org 😉
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za słowa uznania. Chętnie zaglądnę na polecaną przez Ciebie stronę. Przesyłam pozdrowienia:)

   Usuń

Dlaczego kandyduję do Wrocławskiej Rady Kultury?

Wiecie już, że zdecydowałam się wziąć udział w wyborach do Wrocławskiej Rady Kultury, która stanowi ciało doradcze przy Prezydencie Wroc...